SKS 137 Delfin

Finał Mistrzostw woj. Łódzkiego klas III

Facebook - to lubię

W dniu 20 marca 2017 na pływalni miejskiej w Skierniewicach obyły się zawody pływackie Mistrzostwa Województwa klas III.

Naszą szkołę i SKS 137 Delfin - Łódź reprezentowali następujący uczniowie z klas trzecich:

Wiktoria Adamek, Sonia Galanciak, Oliwia Graczyk, Natalia Jeziorska, Nina Klatka, Sonia Lenart, Basia Mączkowska, Natalia Mańko, Natalia Pożycka, Nikola Powalska, Hania Szkudlarek, Ada Twardowska, Zuzia Włodarczyk, Emil Goniszewski, Piotr Kulawiec, Olek Lichański, Adrian Mikołajczyk, Feliks Rubin, Nikodem Żebrowski.

Mistrzostwa zgromadziły 182 zawodników i zawodniczek z 16 klubów naszego województwa. Nasze zmagania obserwowali wierni kibice - Rodzice, którzy przyjechali do Skierniewic dopingować Delfiny.

Najlepiej z naszej drużyny, wypadła Basia Mączkowska, która zdobyła brązowy medal w konkurencji 50 m st. grzbietowym z doskonałym czasem 0:45,13, a w stylu motylkowym uplasowała się na 10 pozycji.
Sonia Galanciak natomiast wywalczyła wysokie 5 miejsce i dyplom w konkurencji 25 m st. motylkowym, a w konkurencji 50 m st. grzbietowym - 14 miejsce.
Wysokie, 8 miejsce zajęła Nina Klatka na 25 m st. motylkowym, a Olek Lichański - 10 m na 25 m st. klasycznym. W tej samej konkurencji nasza Natalia Mańko była 11, a Piotr Kulawiec -13.

Dziewczęca sztafeta 4x50 st. dowolnym, w składzie Basia Mączkowska, Sonia Galanciak, Hania Szkudlarek oraz Nina Klatka wywalczyła 4. lokatę na 13 startujących ekip.

Jako zespół zajęliśmy 7 miejsce wśród 16 startujących klubów.