SKS 137 Delfin

OMDO

Od Młodzika do Olimpijczyka pierwsze eliminacje w sezonie 2017/2018


Młodzi pływacy pływali na OMDO w Warszawie.

W minioną sobotę (21.10.2017), na warszawskiej pływalni Uniwersytetu Medycznego, odbyła się I runda zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” w zez 2017/2018. Na zawodach stratowała rekordowa ilość dzieci,ok 1060 z 75 klubów. My również braliśmy udział w bardzo licznym składzie.

Klub SKS 137 Delfin reprezentowali: 

Adamczyk Zosia, Cieplucha Bianka, Rozwadowska Karolina, Śliwińska Agata, Brzeziński Tymon, Ogiński Tymon, Wirowski Jaś, Mierzejwski Antek, Janczak Karolina, Niedźwiecka Ania, Woźniak Zuzia, Dębski Oskar, Lesiak Piotr, Klatka Nina, Lenart Sonia, Mączkowska Basia, Rudzińska Kamila, Włodarczyk Zuzia, Kowalska Marta, Pożycka Natalia, Powalska Nikola, Mikołajczyk Adrian, Żebrowski Nikodem, Rubin Feliks, Lichański Olek, Strzemecki Artur, Goniszewski Emil, Adamczyk Katarzyna, Grocholińska Małgosia, Łobejko Natalia, Piekarska Natalia, Grzebieluch Maja, Zajączkowska Ewa, Malinowski Oliwier, Wiaderny Maksym, Dąbek Paweł, Kąsiel Michał, Walas Janek, Auguśiński Mikołaj, Pudlarz Adam

 

Bardzo dobrze spisali się najmłodsi zawodnicy, którzy przywieźli medale i dyplomy do Łodzi:

Oskar Dębski – I m - 50 m st. grzbietowym
Karolina Rozwadowska- III m – 50 m stylem motylkowym, 6 m – 50 m st. dowolnym
Tymon Ogiński – III m – 50 m st. motylkowym
Feliks Rubin- III m – 50 m st. grzbietowym
Zosia Adamczyk – 4 m i 5 m – 50 m st. grzbietowym, 50 m st. motylkowym
Janek Gajda - 5 m – 50 m st. klasycznym
Tymon Brzeziński – 5 m- 50 m st. grzbietowym
Emil Goniszewski – 6 m – 50 m st. grzbietowym

Wśród starszych zawodników medale zdobyli:

Kasia Adamczyk – II m- 50 m st. motylkowym
Ewa Zajączkowska- III m – 100 m st. grzbietowym

Nasi pływacy poprawili swoje rekordy życiowe, nawiązali wspaniałą walkę z uczniami z różnych klubów pływackich, którzy przyjechali z całej Polski. Najważniejsze, że mimo zmęczenia i trudów związanych z podróżą, świetnie sobie poradzili.
Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w ciężkiej pracy pływaka.

 

Gratulujemy wyników.

Trenerzy pływania:
I. Gutenplan,
M. Rozwadowska
P. Kapczyński


MegatimingWszystkie wyniki

pdficona Wszystkie wyniki

Swimrankings Wyniki naszych zawodników


Zdjęcia: Iza Gutenplan


Od Młodzika do Olimpijczyka pierwsze eliminacje w sezonie 2017/2018


OMDO - Wielki Finał edycji 2016/2017


W minioną sobotę (10.06.2017) odbył się w Warszawie Wielki Finał zawodów pływackich Od Młodzika do Olimpijczyka.
W sześcioletniej historii tej imprezy po rozegraniu pięciu rund eliminacyjnych do zawodów finałowych zakwalifikowała się rekordowa ilość zawodniczek i zawodników z naszego klubu. Reprezentowali nas:
Uczniowie klasy III: Marta Kowalska, Emil Goniszewski, Aleksander Lichański i Feliks Rubin;
Uczniowie klasy IV: Katarzyna Adamczyk, Ewa Trębska, Jan Gajda, Michał Kąsiel i Oliwier Malinowski;
Uczniowie klasy V: Kornelia Domańska, Maja Grzebieluch i Aleksander Wirowski;
Uczniowie klasy VI: Ewa Zajączkowska i Jan Walas;
Nasi absolwenci – uczniowie Gimnazjum: Mateusz Auguścinski, Patryk Leśniewski, i Hubert Pawlak.

Nasi reprezentanci w konfrontacji z najlepszymi w tym sezonie zawodnikami startującymi w tej ogólnopolskiej imprezie pływackiej zdobyli 5 medali.

  • Feliks Rubin SREBRNY MEDAL 50 m st. dowolnym
  • Aleksander Lichański SREBRNY MEDAL 50 m st. klasycznym
  • Jan Gajda SREBRNY MEDAL 50 m st. motylkowym
  • Jan Gajda BRĄZOWY MEDAL 50 m st. dowolnym
  • Katarzyna Adamczyk BRĄZOWY MEDAL 50 m st. motylkowym (Jest to pierwszy medal Kasi na OMDO i to od razu w rundzie finałowej - Kasiu, prosimy o uśmiech)

W wyścigach finałowych w pierwszej ósemce znaleźli się:

  • Ewa Zajączkowska 4 miejsce 100 m st. grzbietowym
  • Aleksander Wirowski 4 miejsce 50 m st. motylkowym i 7 miejsce 100 klasycznym
  • Marta Kowalska 5 miejsce 50 m st. motylkowym
  • Maja Grzebieluch 6 miejsce 50 m st. motylkowym
  • Feliks Rubin 7 miejsce 50 m st. klasycznym
  • Emil Goniszewski 8 miejsce 50 m st. motylkowym
  • Michał Kąsiel 8 miejsce 100 m st. grzbietowym

W klasyfikacji generalnej za uzyskanie najlepszych wyników w sezonie 2016/2017 na miejscu 3 w swojej kategorii wiekowej znalazł się Feliks Rubin i Jan Gajda (Janek w zeszłym roku był 5). Otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zaś gratulacje osobiście złożył im Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

Na zakończenie tradycyjnie już rozegrano wyścigi sztafetowe, w których startuje siedmiu zawodników i trener. Nasi zawodnicy popłynęli w składzie:
Maja Grzebieluch, Oliwier Malinowski, Feliks Rubin, Michał Kąsiel, Kornelia Domańska, Jan Gajda, Katarzyna Adamczyk i Piotr Kapczyński zajęli 4. miejsce poprawiając czas z ubiegłego roku o 9,86 sekund.

Dla najmłodszych uczniów sportowców były to już ostatnie zawody w tym sezonie. Przed starszymi (kl. V i VI) jeszcze Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików, a gimnazjaliści szykują się do Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat.

Gratulujemy zawodnikom sukcesów i zdobycia kolejnych doświadczeń sportowych. Życzymy wszystkim zbliżających się wielkimi krokami udanych słonecznych wakacji.

Dziękujemy rodzicom zaangażowanym w pomoc organizacyjną podczas każdych wyjazdów na zawody, wsparcie oraz doping naszej drużyny w trakcie ich trwania.

 

  

Trenerzy pływania:
I. Gutenplan,
M. Rozwadowska
P. Kapczyński


Wszystkie wyniki w PDF

Swimrankings Wyniki naszych zawodników


Zdjęcia galeria 1: fot. Bart Andrzejewski

Zdjęcia galeria 2: Iza Gutenplan, Tomasz Gajda


OMDO - Wielki Finał edycji 2016/2017 - fot. Bart Andrzejewski



OMDO - Wielki Finał edycji 2016/2017


OMDO - 5. eliminacje


13 maja odbyły się już ostatnie w tym sezonie eliminacje zawodów pływackich z cyklu Od Młodzika Do Olimpijczyka.

Tradycyjnie już jako pierwsi rozpoczęli rywalizację młodsi zawodnicy, o 7.30 na 50m pływalni olimpijskiej Uniwersytetu Medycznego w Warszawie spotkali się: Kasia Adamczyk, Ewa Trębska, Natalia Piekarska, Małgosia Grocholińska, Natalka Pożycka, Sonia Lenart oraz Oliwier Malinowski, Michał Kąsiel, Karol Kryszczuk, Jasiek Gajda, Feliks Rubin i Olek Lichański.

Na początku zawodów kapitalnym występem popisał się Feliks Rubin zwyciężając w konkurencji 50m st.dowolnym z nowym rekordem życiowym 0:36,88. Kolejne sukcesy to miejsca w "6" najlepszych:
4. miejsce Olka Lichańskiego 50m st.klasycznym,

4. miejsce Kasi Adamczyk 50m st.motylkowym,

5. miejsce Jasia Gajdy 50m st.dowolnym.

Wszystkie starty w zawodach przyniosły wiele rekordów życiowych, a tym samym zadowolenia i uśmiechu wśród zawodników jak i kibicujących rodziców.

Sesja popołudniowa była udziałem starszych zawodników, a wśród nich znaleźli się: Ewa Zajączkowska, Zuzia Dałek, Maja Grzebieluch, Kornelia Domańska, Olek Wirowski, Mieszko Krystek, Janek Walas, Kacper Dobroszek, Mikołaj Auguściński oraz grupa gimnazjalistów: Mateusz Auguściński, Patryk Leśniewski i Hubert Pawlak.

Tutaj triumfował Olek Wirowski zdobywając dwa medale: srebrny w konkurencji 100 m st.klasycznym i brązowy 50m st.motylkowym.
W tej grupie również nastąpiła duża poprawa wyników, ustanowiono nowe "życiówki", a to daje wiele optymizmu przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.
Cieszy fakt, że w historii startów w cyklu zawodów OMDO tak duża liczba zawodników zakwalifikowała się do finału sezonu, więc z niecierpliwością czekamy na zawody 10 czerwca.

 

Serdecznie gratulujemy

Trenerzy
Iza Gutenplan, Monika Rozwadowska i Piotr Kapczyński.


wszystkie wyniki

wyniki zawodników Delfina


foto: Łukasz Lichański, Tomasz Gajda, Monika Rozwadowska


OMDO 2016/2017-5e



OMDO 2016/2017-5e - 2. blok


OMDO, 4. eliminacja


11.03.2017 555 dziewcząt i 587 chłopców z 93 klubów pływackich całej Polski spotkało się w sobotę w Warszawie na IV rundzie eliminacyjnej zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka.
Wśród 1142 zawodników naszą szkołę i SKS 137 Delfin - Łódź reprezentowało 18 dziewczynek i 20 chłopców.
Dla najmłodszych (9, 10 i 11 lat) dzień zaczął się pobudką około godziny 5 rano, szybkie lekkie śniadanie i w drogę na podbój stolicy :-).  Rozgrzewka na pływalni olimpijskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaczęła się o godzinie 8:00. Grupa dzieci starszych (12, 13 i 14 lat) stawiła się na godzinę 14:00. Zawody rozegrane były na pływalni o wymiarach olimpijskich (50 m).
Najlepsi zawodnicy nagradzani byli medalami za miejsca 1-3 i dyplomami za miejsca 1-6.

Nasi reprezentanci to:
Marta Kowalska, Hania Szkudlarek, Natalia Pożycka, Nikola Powalska, Nina Klatka, Basia Mączkowska, Sonia Lenart, Sonia Galanciak, Ada Twardowska, Oliwia Graczyk, Feliks Rubin, Olek Lichański, Emil Goniszewski, Piotr Kulawiec, Nikodem Żebrowski, Adrian Mikołajczyk, Kasia Adamczyk, Małgosia Grocholińska, Natalia Piekarska, Ewa Trębska, Maja Grzebieluch, Kornelia Domańska, Zuzanna Dałek, Ewa Zajączkowska, Jan Gajda, Michał Kąsiel, Oliwier Malinowski, Karol Kryszczuk, Aleksander Wirowski, Mikołaj Auguściński, Kacper Dobroszek, Mieszko Krystek, Jan Walas, Mateusz Auguściński, Patryk Leśniewski, Hubert Pawlak.

Czołowe wyniki naszych zawodników:

Jan Gajda 2 miejsce - 50 m st. motylkowym - SREBRNY MEDAL!!!

Emil Goniszewski 3 miejsce - 50 m st. motylkowym - BRĄZOWY MEDAL!!!

Kasia Adamczyk 4 miejsce - 50m st. motylkowym,

Aleksander Lichański 4 miejsce - 50 m st. klasycznym,

Ewa Zajączkowska 4 miejsce - 100 m st. grzbietowym,

Aleksander Wirowski 4 miejsce - 50 m st. motylkowym,

Hubert Pawlak 4 miejsce - 200 m st. klasycznym,

Feliks Rubin 5 miejsce - 50 m st. dowolnym,
Jan Gajda 5 miejsce - 50 m st. dowolnym,

Aleksander Wirowski 5 miejsce - 100 m st. klasycznym,

Mateusz Auguściński 5 miejsce - 100 m st. klasycznym,

Marta Kowalska 6 miejsce - 50 m st. motylkowym,
Maja Grzebieluch 6 miejsce - 50 m st. motylkowym,

Udział w zawodach to nie tylko medale i dyplomy, to kolejne doświadczenie sportowe, zdobywanie umiejętności startowych, kształtowanie charakteru obok przyjemności i radości, jaką niesie konfrontacja z rówieśnikami uprawiającymi najpiękniejszą dyscyplinę sportową, jaką jest oczywiście ... pływanie !!! :-)
IV runda VI edycji zawodów eliminacyjnych Od Młodzika Do Olimpijczyka była rekordowa pod względem ilości startujących dzieci. Tym bardziej cieszy fakt, że przy zwiększającej się frekwencji, a co za tym idzie silniejszej konkurencji, rekordowa okazała się też liczba naszych zawodników pływających na poziomie pierwszej szóstki!!!

Wszyscy spisali się dzielnie ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe i zdobywając kolejne doświadczenia sportowe, dlatego zasłużyli na pochwałę i ogromne brawa.

Na koniec dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc i wsparcie, sprawny transport i - jak zauważyli sami organizatorzy imprezy - najlepszy doping swoich zawodników.

 

Uzyskaliśmy również 13 nowych wpisów w nasze tabele rekordów dla startujących kategorii wiekowych na basenie 50m.

http://sks137delfin.pl/rekordy-klubu-dlugi-basen

  • 50m grzbietowy 0:44,05 Barbara Mączkowska (2007)
  • 50m klasyczny 0:58,51 Adrianna Twardowska (2007)
  • 100m dowolny 1:21,60 Katarzyna Adamczyk (2006)
  • 200m zmienny 3:41,21 Natalia Piekarska (2006)
  • 50m motylkowy 0:35,81 Maja Grzebieluch(2005)
  • 50m klasyczny 0:49,23 Piotr Kulawiec (2007)
  • 50m motylkowy 0:37,92 Jan Gajda (2007)
  • 50m dowolny 0:34,73 Jan Gajda (2007)
  • 100m grzbietowy 1:28,87 Michał Kąsiel(2006)
  • 200m zmienny 3:22,02 Michał Kąsiel (2006)
  • 50m motylkowy 0:33,46 Aleksander Wirowski (2005)
  • 200m zmienny 2:51,58 Hubert Pawlak (2003)

Gratulujemy - trenerzy pływania :-) :-) :-)


Zestaw wyników dla zawodników naszego klubu: https://www.swimrankings.net/sks137delfin-lodz

 Zestawienie wszystkich wyników omdo.pl/Wyniki_omdo_22_10_2016 


Zdjęcia:

sesja poranna: Izabela Gutenplan, Tomasz Gajda
sesja popołudniowa: Agata Zajączkowska, Rafał Dałek, OMDO


OMDO, 4 eliminacja 2016/2017 Blok poranny



OMDO, 4 eliminacja 2016/2017 Blok popołudniowy



OMDO, 4 eliminacja 2016/2017 zdjęcia OMDO


OMDO, 3. eliminacja


4 lutego 2017 roku na pływalni przy WUM w Warszawie odbyły się III eliminacje zawodów z cyklu "Od Młodzika do Olimpijczyka". Nasz klub reprezentowali:

Adrian MIKOŁAJCZYK (2007): 50m dowolny, 50m grzbietowy
Aleksander LICHAŃSKI (2008): 50m klasyczny, 50m motylkowy
Aleksandra NOWAK (2007): 50m grzbietowy, 50m klasyczny
Artur CIECHANOWSKI (2007): 50m grzbietowy, 50m klasyczny
Barbara MĄCZKOWSKA (2007): 50m grzbietowy, 50m klasyczny
Ewa TRĘBSKA (2006): 100m grzbietowy, 50m motylkowy
Feliks RUBIN (2008): 50m dowolny, 50m klasyczny
Jan GAJDA (2007): 50m dowolny, 50m motylkowy
Katarzyna ADAMCZYK (2006): 100m klasyczny, 50m motylkowy
Maksym WIADERNY (2006): 100m dowolny, 100m klasyczny
Małgorzata GROCHOLIŃSKA (2006): 100m dowolny, 100m grzbietowy
Michal KĄSIEL (2006): 100m grzbietowy, 100m zmienny
Natalia MANKO (2008): 50m dowolny, 50m klasyczny
Natalia PIEKARSKA (2006): 100m zmienny, 50m motylkowy
Nikodem ŻEBROWSKI (2007): 50m grzbietowy, 50m klasyczny
Nina KLATKA (2007): 50m dowolny, 50m motylkowy
Oliwia GRACZYK (2007): 50m grzbietowy, 50m klasyczny
Oliwier MALINOWSKI (2006): 100m klasyczny, 50m motylkowy
Piotr KULAWIEC (2007): 50m grzbietowy, 50m klasyczny
Sonia GALANCIAK (2007): 50m grzbietowy, 50m motylkowy
Zuzanna WŁODARCZYK (2007): 50m grzbietowy, 50m klasyczny

Nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

Medale zdobyli:

SREBRNY:  Jan  GAJDA (2007) na 50m motylkowy, z czasem: 0:37,92 (206 pkt.)

BRĄZOWY: Emil  GONISZEWSKI (2008) na 50m motylkowy, z czasem: 0:51,35 (83 pkt.)

 

W pierwszej dziesiątce zameldowali się jeszcze:

4 miejsce Aleksander  LICHAŃSKI (2008) na 50m klasyczny, z czasem: 0:53,33 (121 pkt.)
4 miejsce Hubert  PAWLAK (2003) na 200m zmienny, z czasem: 2:51,58 (293 pkt.)
4 miejsce Aleksander  WIROWSKI (2005) na 50m motylkowy, z czasem: 0:33,46 (301 pkt.)
4 miejsce Katarzyna  ADAMCZYK (2006) na 50m motylkowy, z czasem: 0:38,09 (263 pkt.)
4 miejsce Ewa  ZAJĄCZKOWSKA (2004) na 100m grzbietowy, z czasem: 1:18,21 (410 pkt.)

5 miejsce Mateusz  AUGUŚCIŃSKI (2003) na 100m klasyczny, z czasem: 1:24,78 (318 pkt.)
5 miejsce Jan  GAJDA (2007) na 50m dowolny, z czasem: 0:34,73 (218 pkt.)
5 miejsce Feliks  RUBIN (2008) na 50m dowolny, z czasem: 0:38,15 (164 pkt.)
5 miejsce Aleksander  WIROWSKI (2005) na 100m klasyczny, z czasem: 1:27,68 (288 pkt.)

6 miejsce Maja  GRZEBIELUCH (2005) na 50m motylkowy, z czasem: 0:35,81 (317 pkt.)
6 miejsce Marta  KOWALSKA (2008) na 50m motylkowy, z czasem: 0:51,52 (106 pkt.)

7 miejsce Aleksander  LICHAŃSKI (2008) na 50m motylkowy, z czasem: 0:54,83 (68 pkt.)
7 miejsce Feliks  RUBIN (2008) na 50m klasyczny, z czasem: 0:55,98 (105 pkt.)
7 miejsce Barbara  MĄCZKOWSKA (2007) na 50m grzbietowy, z czasem: 0:44,05 (231 pkt.)
7 miejsce Hanna  SZKUDLAREK (2008) na 50m motylkowy, z czasem: 0:55,71 (84 pkt.)

8 miejsce Emil  GONISZEWSKI (2008) na 50m klasyczny, z czasem: 0:56,52 (102 pkt.)
8 miejsce Piotr  KULAWIEC (2007) na 50m klasyczny, z czasem: 0:49,23 (154 pkt.)

9 miejsce Hanna  SZKUDLAREK (2008) na 50m dowolny, z czasem: 0:42,26 (177 pkt.)

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Zestawienie wyników na portalu Swimrankings tutaj.

Zestawienie wszystkich wyników na portalu Megatiming

 Wszystkie wyniki w jednym pliku PDF.

  

Pozostałe



Udostępnij

Polecamy

ŁOZP

Swimrankings

MegatimingSP

Delfin Masters

Biuro promocji i reklamy Scorpius Bis

Drukarnia Genesis Druk

Tyr
Zatoka Sportu
 

Nr Konta

BGŻ BNP Paribas

52 1600 1462 1837 5923 2000 0001