SKS 137 Delfin

2000

Puchar Sprintu pod patronatem Rektora Politechniki Łódzkiej


ZATOKA SPORTU, najnowocześniejsza pływalnia w Łodzi o wymiarach olimpijskich, gościła 5 października, uczestników Pucharu Sprintu. Puchar Sprintu- zawody pływackie, inaugurujące otwarcie tego pięknego obiektu pływackiego pod patronatem Rektora Politechnik Łódzkiej, były miejscem zmagań młodych pływaków, począwszy od klasy 5 szkoły podstawowej do najstarszych zawodników seniorów pływających w łódzkich sekcjach AZS, m.in. Aleksandry Urbańczyk i Filipa Wypycha- naszych łódzkich olimpijczyków z Rio.

SKS 137 Delfin reprezentowali następujący uczniowie:

Katarzyna Adamczyk, Małgosia Grocholińska, Oliwia Furmaniak, Natalia  Piekarska, Natalia Łobejko, Michał Kąsiel, Oliwier Malinowski, Piotr Dąbek, Karol Kryszczuk, Maksym Wiaderny, Maja Grzebieluch, Zuzanna Dałek, Ewa Zajączkowska, Mikołaj Auguściński, Adam Pudlarz, Oliwier Pawłowski, Jan Walas, Mateusz Auguściński, Patryk Leśniewski i Roksana Wodecka.

Nasi uczniowie startowali na sprinterskich dystansach, poprawiając swoje rekordy życiowe na długiej pływalni ( 50 m ).

Najlepiej pośród najmłodszej kategorii wiekowej wypadli:
Kasia Adamczyk i Oliwier Malinowski, którzy wywalczyli miejsca finałowe (odpowiednio 8 i 7) na 50 m stylem motylkowym, rywalizując z o rok starszymi zawodnikami.

Maja Grzebieluch, startowała w podwójnym finale, na 50 m st. grzbietowym oraz 50 m st. motylkowym, zajmując 7 i 6 miejsce.

Roksana Wodecka zajęła 5 miejsce w finale na 50m grzbietowym.

Nasza kolejna uczennica Ewa Zajączkowska, wywalczyła 6 m w konkurencji 50 m st. grzbietowym uzyskując bardzo dobry wynik życiowy.

Na koniec zawodów, zostały przeprowadzone nietypowe sztafety pływackie 6 x 50 m st. dowolnym, gdzie naszych uczniów : Maję, Ewę, Oliwiera Pawłowskiego wsparli nasi byli uczniowie a zawodnicy klubu: Mateusz Auguściński, Patryk Leśniewski i Roksana Wodecka.

Inauguracyjne zawody w Zatoce Sportu, przyniosły wiele wrażeń, miłych spotkań a co najważniejsze, nowych rekordów życiowych.

Gratulujemy naszym zawodnikom wyników i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w ciężkiej pracy.

 

Trenerzy pływania:
I. Gutenplan,
M. Rozwadowska
P. Kapczyński


PDF Wszystkie wyniki

Wyniki naszych zawodników


Zdjęcia:

Obchody 40-lecia Klubu


W sobotę, 22 października 2016 roku odbyły się obchody Jubileuszu 40-lecia naszego Klubu. Już o 9:00 spotkaliśmy się w doborowym gronie, by móc powspominać minione lata pracy Klubu.

Przybyło wielu znamienitych gości, wśród których znalazła się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 137 w Łodzi, Ewa Morzyszek-Banaszczyk, jeden z założycieli Klubu i jego wieloletni trener, Bohdan Owczarski, dyrektor Wydziału Sportu Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, Marek Kondraciuk. Swoją obecnością zaszczyciły nas również córka i żona Bogdana Kruszyny-Kotulskiego, inicjatora powołania TKKF "Delfin". Nie zabrakło też sędziów, trenerów byłych i obecnych, działaczy sportowych, byłych zawodników naszego Klubu.

Oczywiście nie obyło się bez okolicznościowych przemówień, podczas których usłyszeliśmy całe mnóstwo ciepłych słów. Prezes Klubu, Katarzyna Piotrowska-Mańko opowiedziała o swoich młodzieńczych wspomnieniach. Choć nie była pływaczką "Delfina" bardzo podziwiała jej rówieśników, którzy taką okazję mieli, gdy chodziła z nimi do Szkoły Podstawowej nr 137. Przywitała gości oraz  pokrótce przedstawiła historię Klubu.

Dyrektor SP 137, Ewa Morzyszek-Banaszczyk przekazała na ręce Prezesa i Wiceprezesa prezent od szkolnej społeczności - całkiem nowe koło ratunkowe oraz pogratulowała wielu lat pielęgnowania tradycji pływackich w naszej szkole.

Dyrektor Wydziału Sportu w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, Marek Kondraciuk gratulując wieloletniego doświadczenia sportowego wręczył pamiątkowy puchar. Również z jego ust padło wiele ciepłych słów pod adresem Klubu i młodych pływaków.

Jubileuszowe trofeum otrzymaliśmy również od Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego z rąk Roberta Urbaniaka.

Współpracujący z SKS-em klub Delfin Masters za pośrednictwem Tomasza Wiadernego do pięknych życzeń dołączył statuetkę z okolicznościową tabliczka pamiątkową.

Życzenia pod postacią pamiątkowych dyplomów otrzymaliśmy również od dwóch zaprzyjaźnionych klubów pływackich MKS "Trójka" za pośrednictwem Prezesa Jerzego Królewskiego oraz UKS "5" Konstantynów z rąk Prezesa Roberta Owczarka.

Bohdan Owczarski, człowiek związany z naszym Klubem od początku jego istnienia, jeden z jego ojców przybliżył historię Klubu ze swojej perspektywy. Jego przemówienie wzbudziło wiele pozytywnych emocji, gdyż okazało się, że trener do tej pory doskonale pamięta swoich wychowanków i ich sukcesy. Wspomnienia te rozwinęła prezentacja p. Moniki Rozwadowskiej (dawniej Żebrowskiej), byłej zawodniczki, a aktualnie trenerki Delfina. 

Z historią Klubu można zapoznać się przeglądając elektroniczne wersje kronik założyciela Klubu udostępnione dzięki ogromnej pracy synów pana Bogdana Piotra i Jerzego. Dostępne są one na stronie plywanie.com.

Prezentowane są tam kroniki opisujące historię naszego Klubu i nie tylko. Niektórych roczników jeszcze brakuje, ale mamy nadzieję, że wkrótce się pojawią. Kroniki dotyczące tylko SKS 137 Delfin - Łódź dostępne są tutaj: kroniki.sks137delfin.pl

Zasłużonym zawodnikom i działaczom Klubu oraz jego gorliwym sympatykom zostały wręczone pamiątkowe podziękowania. Zaś trenerzy otrzymali drobne upominki w podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz popularyzowania pływania wśród naszych dzieci. Joanna Podmajstrzy, utytułowana zawodniczka, która niedawno opuściła nasz Klub również otrzymała pamiątkę, która - mamy nadzieję - przypominać będzie jej radosne lata spędzone z Delfinem. Ponadto dyrektor Ewa Morzyszek-Banaszczyk oraz trener Bohdan Owczarski otrzymali pamiątkowe uchwały  w sprawie włączenia ich w poczet członków honorowych Klubu.

Goście  biorący udział w uroczystościach jubileuszowych mogli pozostawić swoje myśli w wyłożonej Księdze Pamiątkowej. Mamy nadzieję, że będzie to interesująca pamiątka za 10 lat, na obchody półwiecza Klubu.

Zainteresowani mogli zapoznać się z wystawą zdjęć i wspomnieniem o Bogdanie Kruszyna-Kotulskim.

 

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany i ufundowane przez rodziców aktualnych zawodników, ich przyjaciół i znajomych. Zwieńczeniem uroczystości był jubileuszowy tort, który był darem Cukierni Sowa.  


 Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu oficjalnej uroczystości obchód 40 lecia Klubu:

  • pani dyrektor SP 137, Ewie Morzyszek-Banaszczyk za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń SP 137 (jadalni, basenu i sali gimnastycznej),
  • pani Oli Łysień za przygotowanie pięknych dekoracji,
  • sponsorom: Cukierni Sowarodzicom z klasy IV a, V a i VI aTomaszowi WiadernemuBacara Dance Studio (Damianowi Antoniakowi),
  • obecnym członkom Klubu, rodzicom, ich dzieciom i znajomym za trud włożony w przygotowanie poczęstunku i dekoracji,
  • panu Robertowi Maciaszczykowi za relacje fotograficzną.

Obchody 40-lecia istnienia Klubu


Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, 27-30.5.2016


Czas na podsumowanie Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbyły się w dniach 27-30.5.2016 w Szczecinie.

Ogólnie bardzo ładnie spisały się nasze dziewczyny zajmując 4 razy miejsca w 2. dziesiątce mistrzostw Polski

Jako Klub zdobyliśmy 21 pkt i 66 miejsce na 107 startujących klubów

Nasi zawodnicy osiągnęli następujące wyniki w kategorii OPEN (w nawiasie o ile została poprawiona życiówka):

 

Zuzanna Dzwonnik (osobisty ranking)
konkurencja miejsce rezultat poprawa życiówki
200m grzbietowy  Finał, miejsce 20.  2:25.52 (0,94 s)
200m zmienny  Finał, miejsce 13.  2:23.60 (1,83 s)
400m zmienny  Finał, miejsce 11.  5:09.21  
100m klasycznym Eliminacje, miejsce 34. 1:18.25

(4,12 s)

Super!!!

50m motylkowym Eliminacje, miejsce 26. 29.59  

 

 

Ewelina Włodarczyk (osobisty ranking)

konkurencja  miejsce  rezultat  poprawa życiówki
50m dowolny  Eliminacje, miejsce 101.  29.35  
50m grzbietowy  Eliminacje, miejsce 27.  31.58  
100m grzbietowy  Eliminacje, miejsce 30. 1:08.09  
200m grzbietowy  Finał, miejsce 16.  2:24.43  
200m zmienny  Eliminacje, miejsce 29.  2:29.89 (1,28 s)
50m motylkowym Eliminacje, miejsce 56. 30.92  

 

 

Wojciech Felińczak (osobisty ranking)

 konkurencja miejsce rezultat  poprawa życiówki
50m dowolny  Eliminacje, miejsce 84.  25.03  (0,29 s)
50m klasyczny  Eliminacje, miejsce 77.  33.45  
100m motylkowy  Eliminacje, miejsce 67.  59.61  (1,66 s)
100m dowolnym Eliminacje, miejsce 92. 55.66  (0,61 s)
50m motylkowym Eliminacje, miejsce 27. 25.63 (1,00 s)

 

Gratulujemy również trenerowi, Łukaszowi Przybyszowi za energię włożoną w codzienne treningi, które zaowocowały ww pozytywami. 

Pełne zestawienie wyników poniżej:

- Informacje na podstawie wyników dostępnych na stronie

- oraz w rankingach poszczególnych zawodników dostępnych na swimrankings.net

- Klasyfikacja Wojtka i Eweliny wśród młodzieżowców można przejrzeć tutaj

- Zdjęcia i filmy dostępne tutaj

Puchar Klubu 2015


9.01.2016 roku na pływalni przy SP nr 137 w Łodzi odbyły się zawody o Puchar Klubu „137 DELFIN” Łódź. Na zawody oprócz zawodniczek i zawodników poszczególnych grup oraz ich najbliższych, przybyli również zaproszeni goście:
dyrektor szkoły - pani Ewa Morzyszek-Banaszczyk, wicedyrektor - pani Mirosława Dębska oraz wychowawcy klas pływackich.

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin

 

Dla najlepszej szóstki dziewcząt i chłopców w poszczególnych grupach wiekowych przyszykowano pamiątkowe dyplomy, zaś dla pierwszej trójki medale, a najlepsza zawodniczka i zawodnik puchar puchar.

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin

 

Na początku powitano nowych członków klubu z klas I i II. Każdy z nowo przyjętych członków dostał od Św Mikołaja, na dobry początek, "zestaw Klubowicza", który m.in. zawiera: plecak, czepek, ręcznik, koszulka,
dla pływaków z I klasy dodatkowo płyta z bajką, a wszystko to zapakowane w użyteczny plecak.

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin

 

Ponadto każdy zawodnik zrzeszony w Klubie otrzymał bidon z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem.

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin

Klasa 2

Następnie odbyły się zawody pływackie klasy II na dystansie 50 metrów - 25 metrów kraulem i 25 metrów grzbietem.
Wśród dziewcząt zwyciężyła Natalia Mańko, natomiast wśród chłopców najlepszy wynik osiągnął Feliks Rubin.

 

Dziewczęta Czas    Chlopcy Czas
1. Natalia Mańko 0:50,73    1. Feliks Rubin 0:50,06
2. Nina Klatka 0:57,43    2. Aleksander Lichanski 0:55,68
3. Natalia Jeziorska 1:00,23    3. Adrian Mikołajczyk 1:04,85
4. Zuzanna Włodarczyk 1:01,20
5. Wiktoria Adamek 1:02,42
6. Sonia Lenart 1:04,74
7. Adrianna Twardowska 1:05,88
8. Oliwia Graczyk 1:07,63

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin

 

Po dekoracji uczniów klasy 2 i wręczeniu wszystkim drobnych upominków, rozpoczęły się starty na dystansie 100 m stylem zmiennym pozostałych grup wiekowych.

Klasyfikacja w poszczególnych grupach wyglądała następująco:

Klasa 3

Dziewczęta Punkty    Chlopcy Punkty
1. Karina Łysakowska 895 pkt   1. Jan Gajda 474 pkt
2. Katarzyna Adamczyk 502 pkt   2. Michał Kąsiel 459 pkt
3. Ewa Trębska 365 pkt   3. Oliwier Malinowski 316 pkt
4. Natalia Piekarska 355 pkt   4. Jan Stępiński 306 pkt
5. Natalia Łobejko 309 pkt   5. Aleksander Szewczyk 282 pkt
6. Sandra Papis 251 pkt   6. Sebastian Urbański 281 pkt
7. Malgorzata Grocholinska 216 pkt   7. Maksym Wiaderny 266 pkt
      8. Bartosz Rutkowski 255 pkt
      9. Mateusz Michałowski 197 pkt
      10. Bartłomiej Zalasa 196 pkt
      11. Karol Kryszczuk 150 pkt
      12. Bartosz Muras 143 pkt
      13. Bartosz Wolny 86 pkt

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin

 

 
Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin

Klasa 4

Dziewczęta Punkty    Chlopcy Punkty
1. Maja Grzebieluch 988 pkt   1. Aleksander Wirowski 448 pkt
      2. Igor Brzeziński 284 pkt

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin

Klasa 5

Dziewczęta Punkty    Chlopcy Punkty
1. Wiktoria Raczyńska 1609 pkt   1. Jan Walas 812 pkt
2. Ewa Zajączkowska 1117 pkt   2. Oliwier Pawłowski 774 pkt
3. Alicja Konarska 904 pkt   3.Mikołaj Auguściński 564 pkt
4. Zuzanna Dałek 850 pkt   4. Adam Pudlarz 559 pkt
      5. Maksymilian Kęska 536 pkt

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klbub SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin

Klasa 6

Dziewczęta Punkty    Chlopcy Punkty
1. Anna Kaczyńska 1747 pkt   1. Hubert Mielczarek 1215 pkt
2. Amelia Wiaderna 1069 pkt   2. Hubert Pawlak 998 pkt
3. Zuzanna Świderska 903 pkt   3. Kacper Straszyński 946 pkt
4. Weronika Łyszkowska 769 pkt   4. Mateusz Chudzik 806 pkt
5. Agata Linder 691 pkt   5. Artur Kołaciński 793 pkt
      6. Mateusz Auguściński 783 pkt
      7. Gabriel Pesci 733 pkt

Grupa Gimnazjum +

Dziewczęta Punkty    Chlopcy Punkty
1. Zuzanna Dzwonnik 3037 pkt   1. Marcin Kawczynski 2982 pkt
2. Ewelina Włodarczyk 2987 pkt   2. Wojciech Felińczak 2897 pkt
3. 2897 2892 pkt   3. Ignacy Łysiak 2896 pkt
4. Nikola Junak 2740 pkt
5.Marta Pabin 2450 pkt

 

Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin
Puchar Klubu SKS 137 Delfin

 

Na zakończenie zawodów wręczony został Puchar Klubu dla osoby, która zdobyła łącznie największą ilość punktów.
W tej edycji Pucharu Klubu zdobyła Zuzanna Dzwonnik z wynikiem 3037 punktów.
Gratulacje!!!


Puchar Klubu 2015 - 9.01.2016


Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu


W dniach 17-20 grudnia 2015 roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Te prestiżowe zawody rozgrywały się na jednym z najnowocześniejszych pływalni w Europie - pływalni Aqua Lublin. Nasz klub reprezentowali zawodnicy: Ewelina Włodarczyk, Zuzanna Dzwonnik, Julia Bartczak, Wojciech Felińczak, oraz Marcin Kawczyński. W ciagu czterodniowych zmagań podopieczni trenera Łukasza Przybysza osiągnęli wiele wspaniałych rezultatów, poprawili swoje rekordy życiowe oraz rekordy SKS 137 Delfin Łódź . Nie zabrakło również chwil rozczarowania i słabości, jednak nasi zawodnicy nie poddawali się i walczyli do końca.  Oto najlepsze rezultaty naszych reprezentantów:

 

Sztafeta Delfina Łódź, 4x50 zmiennym w składzie Dzwonnik, Kawczyński, Włodarczyk, Felińczak zajęła 10 miejsce w Polsce z czasem 1:51:07.

 

Ewelina Włodarczyk:

 W eliminacjach na 50m stylem grzbietowym uzyskała czas 29:82, który dał jej 13 miejsce, a zarazem awans do półfinałów. W wyścigu półfinałowym Ewelina uzyskała czas 29:28 - lepszy od dotychczasowej życiówki i rekordu klubu. Warto wspomnieć, że rywalizowała w tym wyścigu z Aleksandrą Urbańczyk. Ostatecznie, nasza zawodniczka zakończyła rywalizację w tej konkurencji na 11 miejscu w Polsce w kat. Open. Do wielkiego finału zabrakło niewiele, jedyne – 0,08 sekundy!

 Na dystansie 200 grzbietowym Ewelina uzyskała 27 czas w Polsce i czas 2:21:79 zbliżony do swojego rekordu życiowego, który wynosi 2:20:80.

 W konkurencji 100 grzbietowym zajęła 25 miejsce w Polsce i uzyskała bardzo dobry rezultat 1:05:19.

 

Zuzanna Dzwonnik:

 W eliminacjach na 200 zmiennym uzyskała czas 2:20:48, do finału A weszła z 8 czasem. W tym wyścigu Zuzia miała okazję rywalizować z najlepszymi zawodniczkami polskiego pływania, takimi jak Katarzyna Baranowska Alicja Tchórz. Rywalizację na tym dystansie zakończyła z 8 czasem w Polsce – 2:20:02, który jest jej nowym rekordem życiowym.

 Na dystansie 200 klasycznym, Zuzia poprawiła ustanowiła nową życiówkę – 2.39.76 i z 19 czasem dostała się do finału B, w którym zajęła ostatecznie 18 miejsce w Polsce

 

W wyścigu eliminacyjnym na 400 zmiennym, Zuzia zajęła 8 miejsce, a w finale A uzyskała wspaniały rezultat 4:58:30, który dał jej 7 miejsce w Polsce.

 

Julia Bartczak:

 Nowy, bardzo dobry rekord życiowy na 100 dowolnym – 1:03:01 poprawiony o blisko 2 sekundy.

1:08:17 – czas uzyskany przez Julię na dystansie 100m motylkowym to jej drugi, najlepszy czas w tym sezonie.

 

Wojciech Felińczak:

 Świetny czas 25:48. uzyskany przez Wojtka na dystansie 50 motylkowym to nowy rekord klubu oraz życiówka tego zawodnika. Ten rezultat dał mu 43 miejsce Mistrzostw Polski.

 Dotychczasowy rekord życiowy 31:17 w konkurencji 50 klasycznym, poprawiony o blisko 1 sekundę. Nowa życiówka Wojtka to 30.20.

Nowy rekord życiowy na 100 dowolnym – 53.55 poprawiony o blisko 0.30 sekundy.

 

Marcin Kawczyński:

25 miejsce na dystansie 50 klasycznym z czasem 29:10. Jednak, gdyby Marcin powtórzył w eliminacjach swój czas ze sztafety ( ok. 28:65), dałoby mu to miejsce w półfinale.

 34 miejsce w konkurencji 100 klasycznym z czasem 1:03:59. Życiówka poprawiona o  ponad 3 sekundy od ubiegłego roku!

 36 miejsce na dystansie 100 zmiennym z rezultatem 58.36. W tej konkurencji również wspaniała życiówka Marcina, poprawiona o blisko 3 sekundy.

 

Wszystkim zawodnikom oraz Trenerowi Łukaszowi Przybyszowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w 2016 roku!


17-20.12.2015 - Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu


PozostałeUdostępnij

Polecamy

ŁOZP

Swimrankings

MegatimingSP

Delfin Masters

Biuro promocji i reklamy Scorpius Bis

Drukarnia Genesis Druk

Zatoka Sportu
 

Nr Konta

BGŻ BNP Paribas

52 1600 1462 1837 5923 2000 0001