SKS 137 Delfin

OMDO, 4. eliminacja

Facebook - to lubię

11.03.2017 555 dziewcząt i 587 chłopców z 93 klubów pływackich całej Polski spotkało się w sobotę w Warszawie na IV rundzie eliminacyjnej zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka.
Wśród 1142 zawodników naszą szkołę i SKS 137 Delfin - Łódź reprezentowało 18 dziewczynek i 20 chłopców.
Dla najmłodszych (9, 10 i 11 lat) dzień zaczął się pobudką około godziny 5 rano, szybkie lekkie śniadanie i w drogę na podbój stolicy :-).  Rozgrzewka na pływalni olimpijskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaczęła się o godzinie 8:00. Grupa dzieci starszych (12, 13 i 14 lat) stawiła się na godzinę 14:00. Zawody rozegrane były na pływalni o wymiarach olimpijskich (50 m).
Najlepsi zawodnicy nagradzani byli medalami za miejsca 1-3 i dyplomami za miejsca 1-6.

Nasi reprezentanci to:
Marta Kowalska, Hania Szkudlarek, Natalia Pożycka, Nikola Powalska, Nina Klatka, Basia Mączkowska, Sonia Lenart, Sonia Galanciak, Ada Twardowska, Oliwia Graczyk, Feliks Rubin, Olek Lichański, Emil Goniszewski, Piotr Kulawiec, Nikodem Żebrowski, Adrian Mikołajczyk, Kasia Adamczyk, Małgosia Grocholińska, Natalia Piekarska, Ewa Trębska, Maja Grzebieluch, Kornelia Domańska, Zuzanna Dałek, Ewa Zajączkowska, Jan Gajda, Michał Kąsiel, Oliwier Malinowski, Karol Kryszczuk, Aleksander Wirowski, Mikołaj Auguściński, Kacper Dobroszek, Mieszko Krystek, Jan Walas, Mateusz Auguściński, Patryk Leśniewski, Hubert Pawlak.

Czołowe wyniki naszych zawodników:

Jan Gajda 2 miejsce - 50 m st. motylkowym - SREBRNY MEDAL!!!

Emil Goniszewski 3 miejsce - 50 m st. motylkowym - BRĄZOWY MEDAL!!!

Kasia Adamczyk 4 miejsce - 50m st. motylkowym,

Aleksander Lichański 4 miejsce - 50 m st. klasycznym,

Ewa Zajączkowska 4 miejsce - 100 m st. grzbietowym,

Aleksander Wirowski 4 miejsce - 50 m st. motylkowym,

Hubert Pawlak 4 miejsce - 200 m st. klasycznym,

Feliks Rubin 5 miejsce - 50 m st. dowolnym,
Jan Gajda 5 miejsce - 50 m st. dowolnym,

Aleksander Wirowski 5 miejsce - 100 m st. klasycznym,

Mateusz Auguściński 5 miejsce - 100 m st. klasycznym,

Marta Kowalska 6 miejsce - 50 m st. motylkowym,
Maja Grzebieluch 6 miejsce - 50 m st. motylkowym,

Udział w zawodach to nie tylko medale i dyplomy, to kolejne doświadczenie sportowe, zdobywanie umiejętności startowych, kształtowanie charakteru obok przyjemności i radości, jaką niesie konfrontacja z rówieśnikami uprawiającymi najpiękniejszą dyscyplinę sportową, jaką jest oczywiście ... pływanie !!! :-)
IV runda VI edycji zawodów eliminacyjnych Od Młodzika Do Olimpijczyka była rekordowa pod względem ilości startujących dzieci. Tym bardziej cieszy fakt, że przy zwiększającej się frekwencji, a co za tym idzie silniejszej konkurencji, rekordowa okazała się też liczba naszych zawodników pływających na poziomie pierwszej szóstki!!!

Wszyscy spisali się dzielnie ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe i zdobywając kolejne doświadczenia sportowe, dlatego zasłużyli na pochwałę i ogromne brawa.

Na koniec dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc i wsparcie, sprawny transport i - jak zauważyli sami organizatorzy imprezy - najlepszy doping swoich zawodników.

 

Uzyskaliśmy również 13 nowych wpisów w nasze tabele rekordów dla startujących kategorii wiekowych na basenie 50m.

http://sks137delfin.pl/rekordy-klubu-dlugi-basen

  • 50m grzbietowy 0:44,05 Barbara Mączkowska (2007)
  • 50m klasyczny 0:58,51 Adrianna Twardowska (2007)
  • 100m dowolny 1:21,60 Katarzyna Adamczyk (2006)
  • 200m zmienny 3:41,21 Natalia Piekarska (2006)
  • 50m motylkowy 0:35,81 Maja Grzebieluch(2005)
  • 50m klasyczny 0:49,23 Piotr Kulawiec (2007)
  • 50m motylkowy 0:37,92 Jan Gajda (2007)
  • 50m dowolny 0:34,73 Jan Gajda (2007)
  • 100m grzbietowy 1:28,87 Michał Kąsiel(2006)
  • 200m zmienny 3:22,02 Michał Kąsiel (2006)
  • 50m motylkowy 0:33,46 Aleksander Wirowski (2005)
  • 200m zmienny 2:51,58 Hubert Pawlak (2003)

Gratulujemy - trenerzy pływania :-) :-) :-)


Zestaw wyników dla zawodników naszego klubu: https://www.swimrankings.net/sks137delfin-lodz

 Zestawienie wszystkich wyników omdo.pl/Wyniki_omdo_22_10_2016 


Zdjęcia:

sesja poranna: Izabela Gutenplan, Tomasz Gajda
sesja popołudniowa: Agata Zajączkowska, Rafał Dałek, OMDO


OMDO, 4 eliminacja 2016/2017 Blok poranny


OMDO, 4 eliminacja 2016/2017 Blok popołudniowy


OMDO, 4 eliminacja 2016/2017 zdjęcia OMDO


Udostępnij

Polecamy

ŁOZP

Swimrankings

MegatimingSP

Delfin Masters

Biuro promocji i reklamy Scorpius Bis

Drukarnia Genesis Druk

Tyr
Zatoka Sportu
 

Nr Konta

BGŻ BNP Paribas

52 1600 1462 1837 5923 2000 0001