SKS 137 Delfin

Liga Młodzików, 3. runda

Facebook - to lubię

W dniu 14 marca 2017, na pływalni Szkoły Podstawowej nr 137 , odbyła się III runda Ligi Młodzików. Były to zawody wojewódzkie , które zgromadziły 161 zawodników z 16 klubów z całego województwa łódzkiego.

Naszą szkołę i klub SKS 137 Delfin, reprezentowali następujący zawodnicy:

Rocznik 2005 - Maja Grzebieluch, Kornelia Domańska, Igor Brzeziński, Olek Wirowski, Oliwier Raczyński.

Rocznik 2004 - Zuzia Dałek, Ewa Zajączkowska, Kacper Dobroszek, Mieszko Krystek, Oliwier Pawłowski, Adam Pudlarz, Mikołaj Auguściński, Jan Walas.

Najlepszy wynik uzyskała Ewa Zajączkowska na 200 m stylem grzbietowym uzyskując czas 2:37,44 co dało jej III miejsce i brązowy medal wśród grzbiecistek. Ewa uplasowała się na 9 miejscu na 100 m st. dowolnym z bardzo dobrym wynikiem 1:09,12.

Wśród młodszych zawodników bardzo dobrze wypadł Aleksander Wirowski, który dwukrotnie zajął 7 miejsce na 100 m stylem motylkowym - 1:19,77 i 200 m st. klasycznym - 3:04,00 w klasyfikacji open. Gdyby startował tylko ze swoim rocznikiem zająłby odpowiednio 4m i 3m.
Koleżanka Olka , Maja Grzebieluch również wypływała wysokie lokaty - dwukrotnie 12 miejsce na 100 motylem - 1:23,80 i 200 grzbietem -2:55,15. W swoim roczniku zajęła 5 m i 3 m.
Wśród starszych chłopców wysoką lokatę zajął Oliwier Pawłowski - 11 miejsce na 200 m st. klasycznym - 3:10,31.
Nasza męska sztafeta, w składzie: Jan Walas, Kacper Dobroszek, Olek Wirowski, Oliwier Pawłowski, zajęła 5 m, niewiele tracąc do pudła.

Wszyscy zawodnicy w dniu dzisiejszym wypływali rekordy życiowe na wszystkich dystansach, na których startowali .