SKS 137 Delfin

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12,13 lat, 1 runda, 2018

Facebook - to lubię

21.03.2018 odbył się 1. blok zawodów rangi ogólnopolskiej - Drużynowych Mistrzostw Młodzika  dla zawodników 12 i 13-letnich. Zawody rozpoczęły się uroczystością, na której zawodnicy 13–letni dostali nominacje do Kadry Wojewódzkiej.

Wśród nominowanych była nasza zawodniczka MAJA GRZEBIELUCH - uczennica klasy 6a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Nasza reprezentacja składała się z następujących zawodników:

Kasia Adamczyk, Oliwia Furmaniak, Gosia Grocholińska, Natalia Łobejko, Natalia Piekarska, Weronika Klimaszewska, Michał Kąsiel, Karol Kryszczuk, Oliwier Malinowski, Maksym Wiaderny, Maja Grzebieluch i Aleksander Wirowski.

Kolejny raz Delfiny z Delfina udowodniły, że styl motylkowy jest im bardzo bliski. Rozpoczęło się od dwóch medali: srebrnego i brązowego wśród młodszych dziewcząt. Kasia Adamczyk została srebrną medalistką, a Natalia Piekarska brązową na dystansie 100 m stylem motylkowym. Ich kolega, Oliwier Malinowski wywalczył brąz. Wśród starszych zawodników – Maja Grzebieluch zdobyła brąz, Olek Wirowski – VI miejsce. Jeszcze jednym medalem pochwalić może się Michał Kąsiel, który wypływał brąz na 200 m stylem grzbietowym.

• IX miejsce 100 klasycznym - Oliwia Furmaniak

Drugi dzień zmagań 12 i 13 latków (22.03.2018) przyniósł nowe rekordy życiowe oraz medale i czołowe miejsca. Nasza reprezentacja wystąpiła w takim samym składzie jak dzień wcześniej. Nasi medaliści drugiego dnia zawodów to:

Maja Grzebieluch, która ze wspaniałym wynikiem na 100 m stylem grzbietowym, uplasowała się na drugim miejscu i zdobyła srebrny medal. Wynik Majki - 1:10,13 to według klasyfikacji sportowej w pływaniu bardzo dobry wynik. Majka zdobyła w ten sposób II klasę sportową dla 15 - latków. WIELKIE BRAWA!!!!!!!!

Na tym samym dystansie w kategorii 12-latków brązowy medal wywalczył Michał Kąsiel również uzyskując wartościowy wynik. Niewiele zabrakło naszym zawodnikom, aby zdobyć brązowe medale. Wywalczyli 4. lokaty. A byli to :