SKS 137 Delfin

Obchody 40-lecia Klubu

Facebook - to lubię

W sobotę, 22 października 2016 roku odbyły się obchody Jubileuszu 40-lecia naszego Klubu. Już o 9:00 spotkaliśmy się w doborowym gronie, by móc powspominać minione lata pracy Klubu.

Przybyło wielu znamienitych gości, wśród których znalazła się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 137 w Łodzi, Ewa Morzyszek-Banaszczyk, jeden z założycieli Klubu i jego wieloletni trener, Bohdan Owczarski, dyrektor Wydziału Sportu Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, Marek Kondraciuk. Swoją obecnością zaszczyciły nas również córka i żona Bogdana Kruszyny-Kotulskiego, inicjatora powołania TKKF "Delfin". Nie zabrakło też sędziów, trenerów byłych i obecnych, działaczy sportowych, byłych zawodników naszego Klubu.

Oczywiście nie obyło się bez okolicznościowych przemówień, podczas których usłyszeliśmy całe mnóstwo ciepłych słów. Prezes Klubu, Katarzyna Piotrowska-Mańko opowiedziała o swoich młodzieńczych wspomnieniach. Choć nie była pływaczką "Delfina" bardzo podziwiała jej rówieśników, którzy taką okazję mieli, gdy chodziła z nimi do Szkoły Podstawowej nr 137. Przywitała gości oraz  pokrótce przedstawiła historię Klubu.

Dyrektor SP 137, Ewa Morzyszek-Banaszczyk przekazała na ręce Prezesa i Wiceprezesa prezent od szkolnej społeczności - całkiem nowe koło ratunkowe oraz pogratulowała wielu lat pielęgnowania tradycji pływackich w naszej szkole.

Dyrektor Wydziału Sportu w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi, Marek Kondraciuk gratulując wieloletniego doświadczenia sportowego wręczył pamiątkowy puchar. Również z jego ust padło wiele ciepłych słów pod adresem Klubu i młodych pływaków.

Jubileuszowe trofeum otrzymaliśmy również od Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego z rąk Roberta Urbaniaka.

Współpracujący z SKS-em klub Delfin Masters za pośrednictwem Tomasza Wiadernego do pięknych życzeń dołączył statuetkę z okolicznościową tabliczka pamiątkową.

Życzenia pod postacią pamiątkowych dyplomów otrzymaliśmy również od dwóch zaprzyjaźnionych klubów pływackich MKS "Trójka" za pośrednictwem Prezesa Jerzego Królewskiego oraz UKS "5" Konstantynów z rąk Prezesa Roberta Owczarka.

Bohdan Owczarski, człowiek związany z naszym Klubem od początku jego istnienia, jeden z jego ojców przybliżył historię Klubu ze swojej perspektywy. Jego przemówienie wzbudziło wiele pozytywnych emocji, gdyż okazało się, że trener do tej pory doskonale pamięta swoich wychowanków i ich sukcesy. Wspomnienia te rozwinęła prezentacja p. Moniki Rozwadowskiej (dawniej Żebrowskiej), byłej zawodniczki, a aktualnie trenerki Delfina. 

Z historią Klubu można zapoznać się przeglądając elektroniczne wersje kronik założyciela Klubu udostępnione dzięki ogromnej pracy synów pana Bogdana Piotra i Jerzego. Dostępne są one na stronie plywanie.com.

Prezentowane są tam kroniki opisujące historię naszego Klubu i nie tylko. Niektórych roczników jeszcze brakuje, ale mamy nadzieję, że wkrótce się pojawią. Kroniki dotyczące tylko SKS 137 Delfin - Łódź dostępne są tutaj: kroniki.sks137delfin.pl

Zasłużonym zawodnikom i działaczom Klubu oraz jego gorliwym sympatykom zostały wręczone pamiątkowe podziękowania. Zaś trenerzy otrzymali drobne upominki w podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz popularyzowania pływania wśród naszych dzieci. Joanna Podmajstrzy, utytułowana zawodniczka, która niedawno opuściła nasz Klub również otrzymała pamiątkę, która - mamy nadzieję - przypominać będzie jej radosne lata spędzone z Delfinem. Ponadto dyrektor Ewa Morzyszek-Banaszczyk oraz trener Bohdan Owczarski otrzymali pamiątkowe uchwały  w sprawie włączenia ich w poczet członków honorowych Klubu.

Goście  biorący udział w uroczystościach jubileuszowych mogli pozostawić swoje myśli w wyłożonej Księdze Pamiątkowej. Mamy nadzieję, że będzie to interesująca pamiątka za 10 lat, na obchody półwiecza Klubu.

Zainteresowani mogli zapoznać się z wystawą zdjęć i wspomnieniem o Bogdanie Kruszyna-Kotulskim.

 

Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany i ufundowane przez rodziców aktualnych zawodników, ich przyjaciół i znajomych. Zwieńczeniem uroczystości był jubileuszowy tort, który był darem Cukierni Sowa.  


 Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu oficjalnej uroczystości obchód 40 lecia Klubu:

  • pani dyrektor SP 137, Ewie Morzyszek-Banaszczyk za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń SP 137 (jadalni, basenu i sali gimnastycznej),
  • pani Oli Łysień za przygotowanie pięknych dekoracji,
  • sponsorom: Cukierni Sowarodzicom z klasy IV a, V a i VI aTomaszowi WiadernemuBacara Dance Studio (Damianowi Antoniakowi),
  • obecnym członkom Klubu, rodzicom, ich dzieciom i znajomym za trud włożony w przygotowanie poczęstunku i dekoracji,
  • panu Robertowi Maciaszczykowi za relacje fotograficzną.

Obchody 40-lecia istnienia Klubu


Udostępnij

Polecamy

ŁOZP

Retkińska Szkoła Pływania

Retkińska Szkoła Pływania

Swimrankings

Megatiming

Drukarnia Genesis Druk

Biuro promocji i reklamy Scorpius Bis

Delfin Masters
Zatoka Sportu
SP
 

Nr Konta

BGŻ BNP Paribas

52 1600 1462 1837 5923 2000 0001