SKS 137 Delfin

Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego pod patronatem Burmistrza Rawy Mazowieckiej

Facebook - to lubię

W dniach 17 i 18 lutego 2018r. odbyły się pływackie Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Rawie Mazowieckiej.

W zawodach startowali zawodnicy z rocznika 2006 i starsi. Łączna ilość zawodników podejmujących się walki sportowej to 295 z 17 klubów województwa łódzkiego  i  Warszawy.

SKS 137 Delfin Łódź reprezentowali następujący zawodnicy: Kasia Adamczyk, Oliwia Furmaniak, Maja Grzebieluch, Zuzia Dałek, Mikołaj Auguściński, Kacper Dobroszek, Adam Pudlarz oraz zawodniczka Roksana Wodecka (uczennica gimnazjum).

Najlepiej wypadła Maja, która dwukrotnie stawała na podium zajmując 3. miejsce na 100 m st. motylkowym i 50 m st. grzbietowym. Dwa razy zajęła 4 m - 50 motylem i 200 zmiennym, 5 m – 100 i 200 grzbietem oraz 6 m – 100 dowolnym, przy okazji poprawiając wszystkie czasy i uzyskując nowe rekordy życiowe. Wśród dziewcząt 13-letnich zajęła 10 m w kategorii najbardziej wartościowych wyników wg punktów FINA.

W swojej kategorii wiekowej, czyli 12-letnich dziewcząt  – Kasia Adamczyk zajęła 4 miejsce na 400 m stylem dowolnym uzyskując bardzo dobry czas i rekord życiowy, a Oliwia Furmaniak – 8 miejsce i życiówkę na tym samym dystansie co jej koleżanka. Oprócz tego Kasia uplasowała się  na 10 miejscu wśród najlepszych wyników 12-latek.

Najbardziej wartościowym wynikiem może pochwalić się Roksana, która za 100 m stylem dowolnym uzyskała 504 pkt wg tabel FINA. Niewiele mniej bo 503 pkt za 50m dowolnym. W kategorii open Roksana zajęła dwukrotnie 6 miejsce w konkurencji 50 grzbietem oraz 100 dowolnym.

BRAWO!!!!!!!

Wszyscy poprawili swoje rezultaty i wypływali nowe rekordy. Pomimo niedogodności w postaci małej ilości snu i trudów wynikających z długiego trwania zawodów do późnych godzin wieczornych, nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze.