SKS 137 Delfin

Zawody pływackie "Pływam na medal", Toruń

Facebook - to lubię

W dniu 4.11.2016 odbyły w Toruniu się zawody z cyklu "Pływam na Medal".
Zawodnicy SKS 137 Delfin - Łódź wspaniale rozpoczęli sezon pływacki. Udział w pierwszych zawodach zaowocował zdobyciem 2 PUCHARÓW i 10 MEDALI w konkurencjach indywidualnych (3 ZŁOTE, 3 SREBRNE i 4 BRĄZOWE), oraz SREBRNEGO medalu w wyścigu sztafetowym.
Aby dojechać na czas na pływalnię przy ul. Bażyńskich w Toruniu, nasi młodzi zawodnicy dzień rozpoczęli kilka minut przed godziną piątą, łapiąc resztki snu podczas podróży. Nie przeszkodziło im to jednak w zaprezentowaniu się z jak najlepszej strony.
Pierwszy medal wywalczył Feliks Rubin zajmując 3. miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym chłopców z rocznika 2008. Kolejne medale należały już do starszych zawodników i, jak przystało na klub mający w swojej nazwie Delfin, pięć medali nasi zawodnicy zdobyli w stylu motylkowym (delfin), dwa w stylu klasycznym, jeden w stylu grzbietowym i jeden w stylu zmiennym.

5. Emil Goniszewski

Najmłodsi zawodnicy wywalczyli jeszcze 2. miejsce w sztafecie 6x25 m stylem dowolnym zdobywając srebrne medale dla zespołu.

1. Aleksander Wirowski (2005) ZŁOTY MEDAL

PUCHARY dla najlepszego zawodnika za dwie konkurencje wg punktacji FINA (wielobojowej) zdobyli:

• Janek GAJDA (kl. 4a, w kat. rocznika 2007) - 269 pkt
  • Aleksander WIROWSKI (kl. 5a w kat. rocznika 2005) - 475 pkt

W zawodach wzięło udział 294 zawodników z 18 klubów z całej Polski.

Gratulujemy naszym pływakom uzyskanych wyników, wspaniałej sportowej postawy podczas zawodów i życzymy wytrwałości w znoszeniu trudów treningu pływackiego. Dziękujemy Waszym wspaniałym rodzicom za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu naszego wyjazdu oraz za wspaniały doping w trakcie zawodów.

Trenerzy SKS 137 Delfin - Łódź
Izabela Gutenplan, Monika Rozwadowska i Piotr Kapczyński.

Zestawienie szczegółowe wyników zawodników naszego klubu: https://goo.gl/nXzJxr (portal Swimrankings)